Blog

Nové trendy, které lze jednoduše převzít

6. 11. 2015

Módní diktát této zimy není pro troškaře. Jednotlivé detaily nabírají maximálních rozměrů, vzory se stávají nepřehlédnutelnými a barvy už není nutné ladit. 

Tón v tónu

Vybíráte barvu vašeho nového obleku? Rozhodněte se pro odstíny šedé, zelené a burgundské. Nevíte jakou zvolit košili, co s kravatou, natož s polobotkami? Módní trendy vám jdou naproti a není třeba se rozhodovat, zda jde k modré žlutá a k růžové fialová. Jednoduše zvolte jednu z módních barev a oblečte se do ní od hlavy až k patě. A ne, nebude to nuda. Odhalíte bleděmodré i stříbrné odstíny šedé, lahvově zelenou i trendy khaki. 

Geometrický diktát

Není nad jednoduchost a čisté linie. Návrháři se nechali inspirovat pravými úhly a geometrií, až z toho zraky přecházejí. Kostka, proužek a opakující se tvary určitě nebude problém dostat ani do vaší skříně. Jemná kostka na oblek, proužkovaný popelín na košili či je libo pohrát si se vzorem kabátu? Nalajnujte si svůj vlastní styl. 

Naddimenzované kapsy

Chytré telefony jsou stále větší. Možná rádi k práci požíváte tablet nebo při sobě máte neustále elektronickou čtečku? A co diář, oblíbená kniha či zápisník? Na to vám dvě ruce jednoduše nestačí. Necháváte si ušít nový kabát? Proto nezapomeňte při návrhu upozornit na velké kapsy. Jejich velikost musí být přímo úměrná všem vaším pracovním nástrojům a nezbytnostem.

O pár čísel větší

Opět se vrací a znovu jej musím označit za nepraktičtější kabátový střih. Pod oversized kabát můžete jednoduše obléknout několik vrstev najednou. Je libo teplý svetr, sako a možná něco navíc? Ten nejpohodlnější kabát toto vše pojme a ještě zbyde dost prostoru na schování cípů od šály. 

Příjemné materiály

Je příjemné se jich dotýkat a ještě příjemnější je nosit. Na pravý kožich asi nemá každý z vás odvahu, ale to s klidem přenechte Leošům a Marešům. Kožešinou olemovaná kapuce či beránek uvnitř kabátu je přesně to pravé. A pokud se právě rozhodujete pro pořízení nového saka, řekněte si o samet a vypasovaný střih. Získáte v něm perfektní siluetu a s každým vaším pohybem bude odtajňovat nejrůznější barevné odstíny, kterých je tento materiál schopen.

Kalhoty musí plápolat

Úzké nohavice se dlouho hřály na výsluní. Teď se střihy pánských kalhot začínají znatelně rozšiřovat a jejich pasy viditelně zvyšovat. Spodnímu prádlu vykukujícího z kalhot už tak tiše zvoní umíráček. Pytlovité „baggy trousers“ jsou vzpomínkou na dobu swingu a svému majiteli slibují zaručené pohodlí. Zvolte je jako volnočasový oděv a noste je proklatě vysoko – až u kotníků. 

 

Newsletter

Přihlaste si friendly novinky a budete vědět, co na vás šijeme.

Buďte v obraze a ukažte svůj styl na našem Instagramu

Na Instagram