Péče o boty

 

Boty jsou vyrobeny z nejkvalitnější francouzské telecí kůže z proslulé koželužně Tanneries du Puy, aby její kvalita vydržela co nejdéle, je potřeba o ni pečovat. 

 

JAK NA TO?

1

Po každém nošení nechte boty minimálně jeden den odpočinout.

2

Po každém nošení boty napnout na cedrové napínáky a nechat vyschnout v pokojové teplotě. Kůže se tak krásně vysuší a zregeneruje.

3

Při nazouvání a vyzouvání mějte obuv dostatečně rozšněrovanou a vždy při nazouvání použijte lžíci.

4

Jakmile je obuv ušpiněná přistupte ke zlatému pravidlu:

„UMÝT – VYŽIVIT – NALEŠTIT“

 

 

UMÝT

Během nošení se na botách usadí spoustu nečistot, ty je potřeba odstranit. Doporučujeme boty důkladně umýt alespoň 4x do roka, a také při každém viditelném zašpinění. Pro důkladné umytí Vašich bot budete potřebovat obyčejnou houbu či hadřík, obyčejnou vodu a cedrové napínáky.

 

Vložte napínáky do Vašich bot, cedrové dřevo pomůže pohltit přebytečnou vlhkost a také zjednoduší celý proces péče o boty, jelikož se vyhladí vrásky na botě, kde je nejvíce usazených nečistot. Navlhčete houbu či hadřík ve vlažné vodě (s vodou šetřete, stačí když houba či hadřík bude vlhký) a boty důkladně umyjte. Následně je potřeba kůži nechat vyschnout zhruba 15 minut v pokojové teplotě. Poté použijte kartáč či suchý hadřík a zbavte se zbylých nečistot.

 

VYŽIVIT

Tak jako Vaše kůže i kůže Vašich bot potřebuje vyživit. Jelikož to však již není možné přirozenou cestou, je potřeba po každým umytí bot aplikovat přípravek určený pro výživu kůže. Ten po aplikaci nechte absorbovat, poté jsou boty připraveny na proces naleštění.

 

NALEŠTIT

Boty můžete leštit i bez předchozích dvou kroků. Pokud boty nepotřebují umýt, pouze je před leštěním zbavte dobrých nečistot a prachu. K tomu použijte kartáč či suchý hadřík.

Boty můžete leštit buď leštícím krémem nebo voskem. Krémem docílíte jemného přirozeného lesku, za pomocí vosku dopřeje svým botám nepřehlédnutelný lesk.

 

Pokud se rozhodnete pro krém: na čistou a suchou botu aplikujte tenkou vrstvu krému a následně čistým hadříkem vyleštěte.

 

Pokud se rozhodnete pro vosk: na čistou a suchou botu aplikujte tenkou vrstvu tvrdého vosku, ten nechte zaschnout. Do víčka od vosku nalijte trošku vody a začněte botu lehce leštit krouživým pohybem. Pamatujte, že hadřík by nikdy neměl být příliš mokrý pouze vlhký. Po tomto kroku by už boty měly mít určitý lesk, avšak pro dosažení ještě většího lesku budete potřebovat polyesterový kus látky či obyčejné dámské silonky. Znovu za pomoci kapky vody začněte boty leštit, po chvíli by se měl objevit zrcadlový lesk.

Máte-li s péčí o boty jakýkoliv problém, nebo se chcete jen ujistit, že vše děláte správně? Neváhejte se nás zeptat!

 

 

Rekonstrukce

Jak už tomu bývá, podrážka každých bot se jednoho dne ošlape či dokonce prošlápne. Díky naší unikátní konstrukci jsme však schopni vyměnit podrážku za novou. To znamená, že Vaše boty budou zase sloužit několik dalších let. A poté? Tento proces můžeme znova zopakovat, tedy tak dlouho, dokud svrchní kůže není příliš poškozena. Ta však při řádné péči vydrží léta letoucí. O rekonstrukci se Vám rádi postaráme, obraťte se na nás.